صفحه اصلی | سایت دانشگاه | اخبار | راهنمای تلفن و پست الکترونیک | پست الکترونیک
ترفندهای word
نحوه استفاده از لغت نامه موجود در Microsoft Word چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 31
بدخوب 
يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۳۶

 Image

یکی از قابلیت های کاربردی که در نرم افزار Microsoft Word بر روی کلیه نسخه ها وجود دارد لغت نامه انگلیسی است که تقریبأ بسیاری از کاربران از آن استفاده نمیکنند. توسط این لغت نامه شما میتوانید به کلمات مترادف و یا متضاد هر واژه انگلیسی که تایپ میکنید پی ببرید و در صورت نیاز واژه معادل را جایگزین آن کنید. در این ترفند به نحوه استفاده از لغت نامه Microsoft Word میپردازیم.

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ۲۴ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۵:۲۹
 
فارسی نویسی اعداد و حروف در قسمت فرمول نویسی Word چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 8
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۴۶

Image

در صورتی که از کاربران Microsoft Word هستید احتمالأ تاکنون به قسمت فرمول نویسی این نرم افزار سر زدید. این بخش جهت نوشتن فرمول های ساده و پیچیده ریاضی کاربرد دارد. اما همانطور که پس از کار با این قسمت متوجه شده اید ، اعداد تایپ شده ، انگلیسی هستند ، هر چند اگر حالت زبانی کیبورد فارسی باشد. همین طور حروف نیز در صورت فارسی نویسی برعکس نوشته خواهند شد. اما این موضوع نیز توسط ترفندی قابل حل است! هم اکنون قصد داریم به معرفی این ترفند بپردازیم.

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۴۶
 
انجام عملیات ریاضی در Word به شکلی سریع چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 3
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۹

Image

یکی از ابزارها که در Word وجود دارد ابزار مخصوص تایپ فرمول های پیچیده ریاضی است.  این ابزار دارای پیچیدگی های خاص خود است. اما جدا از این قابلیت ، Microsoft Word  امکان انجام عملیات ریاضی را به شکلی مخفی در خود جای داده است ، به طوری که به نوعی یک ماشین حساب تقریبأ پیشرفته را در دل خود جای داده است. در این ترفند قصد داریم به بررسی این قابلیت Microsoft Word که به شما امکان انجام عملیات ریاضی را به شکلی سریع و در داخل خود نرم افزار میدهد ، بپردازیم.

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۴۶
 
حفظ ثبات فونت ها در نرم افزارهای آفیس به هنگام نمایش بر چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 4
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۹

Image

شاید تا به حال برای شما نیز پیش آمده باشد که در نرم​افزارهای آفیس مثل MS Word و MS Powerpoint فایلی را ایجاد کرده اید و سپس با فونت​های مختلف متن خود را تایپ نموده اید، اما وقتی آن را برای پرینت و یا نمایش، به کامپیوتر دیگری منتقل می​کنید، خواهید دید که تمام فونت هایتان به هم ریخته است. حتمأ می​دانید که این موضوع به خاطر آن است که شما بر روی کامپیوترتان از فونتی استفاده کرده​اید که بر روی سیستم دوم وجود ندارد! اما راه حل​های مختلفی برای این کار وجود دارد.

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۵۳
 
تایپ فارسی اعداد چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 11
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۷

Image

اگر تا به حال برای تایپ متون خود به نرم افزار Microsoft Word مراجعه کرده باشید دیده اید که هنگام تایپ متون فارسی در Word اعداد به صورت انگلیسی نمایش می یابند که این موضوع میتواند یک دستی کار شما را از بین ببرد. با استفاده از این ترفند میتوانید کاری کنید که هنگام تایپ متون فارسی اعداد فارسی باشند و در زمان تایپ متون انگلیسی اعداد به صورت انگلیسی نمایش یابند.

 
16 ترفند درword چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 13
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۲۲

Image

1-  با فشردن کليد SHIFT + F5 مي‌توانيد به قسمتي از متن که بتازگي تغييري در آن ايجاد کرده ايد برويد. فشردن مجدد اين کليدها شما را به قسمت‌هاي تغيير يافته قبلي متن مي‌برد

 
چاپ آدرس های الکترونیکی outlook چاپ نامه الکترونیک
امتیاز کاربر: / 3
بدخوب 
نوشته شده توسط کامران   
پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۲:۱۸

Image

اگر عمل چاپ را با Outlookبه انجام برسانيدآنچه به دست مي‌آوريد فهرستي از آدرس‌هاي الكترونيكي شما است كه فقط به درد قرار گرفتن درون پوشه مي‌خورد. اما با Word مي‌توانيد جزئيات آدرس‌هاي خود را به صورت برچسب چاپ كنيد و بدينوسيله مطمئن شويد كه هيچ تماسي را از نظر دور نداشته‌ايد.

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۳:۳۱